Komora inhalacyjna

Komory do inhalacji to specjalistyczne, lecz niezwykle proste w użyciu produkty medyczne. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie efektywności procesu inhalacji. Najprościej rzecz ujmując: poprawa skuteczności leczenia.

Komora inhalacyjna Aerochamber, czy też tuba (jest to określenie stosowane zamiennie) to produkt znany i ceniony w środowisku zarówno lekarzy, jak i rodziców.

Wyrób ten jest uniwersalny w zastosowaniu, bowiem można go stosować ze zdecydowaną większością leków wziewnych (inhalatorów MDI), jak również nie ogranicza go żadna grupa wiekowa. Istnieje zarówno komora inhalacyjna AeroChamber Flow-Vu Plus dla dzieci czy niemowląt, jak i specjalna komora inhalacyjna dla dorosłych.

Warto pamiętać, że komory do inhalacji można spotkać pod innymi nazwami typu spejser czy spacer oraz przystawka objętościowa do leku. Tak naprawdę zawsze chodzi o ten sam produkt, czyli komory inhalacyjne.

Komora antystatyczna

Polecamy ich stosowanie każdemu, kto pragnie podnieść skuteczność swojej terapii i szybciej cieszyć się zdrowiem. Celem tego typu produktów jest zmniejszenie ilości leku osiadającego przy ściankach pojemnika i rozproszenie go w taki sposób, by jak najwięcej substancji leczniczej trafiło do celu, czyli do miejsc chorobowo zmienionych. Stąd też określenie: komora antystatyczna, ponieważ zmienia ona statyczną postać leku.

Komora do inhalacji z maską lub ustnikiem

Warto również wspomnieć o tym, jakie są rodzaje komór inhalacyjnych. Dostępna jest u nas zarówno komara inhalacyjna z maską, jak i komora do inhalacji z ustnikiem.

Różnica między nimi, (prócz oczywistej rozbieżności w korzystaniu z produktu) jest taka, że komory inhalacyjne z maseczką są odrobinę bardziej wydajne. Należy jednak podkreślić, że obydwa produkty znacznie zwiększają wchłanialność leków stosowanych m.in. w astmie czy POCHP.

Komora inhalacyjna dla dzieci i dorosłych

Specjalne kolory oznaczają produkt pod kątem rozmiaru. Dostępna jest komora inhalacyjna żółta, zielona, fioletowa, niebieska i pomarańczowa.

AeroChamber niebieski (zarówno z maską, jak i ustnikiem) przeznaczony jest dla dorosłych. Kolor żółty z maską dla dzieci 1-5 roku życia, kolor fioletowy z maską dla dzieci od lat 5 i osób dorosłych (młodzieży), zaś kolor zielony z ustnikiem stosowany jest jako komora inhalacyjna dla dzieci od lat pięciu. Pomarańczowy AeroChamber to produkt stworzony dla niemowląt. To komora do inhalacji z maską dla niemowlaka od 1 do 18 miesiąca życia.

Go to Top